Przenośnik łańcuchowy VarioFlow plus 4 i glowne
Przenośnik łańcuchowy VarioFlow plus glowne

Przenośnik łańcuchowy VarioFlow plus

System VarioFlow plus Bosch Rexroth to wydajny i ustandaryzowany system przenośników łańcuchowych do zastosowań w branży FMCG, opakowaniowej, farmaceutycznej, na liniach montażowych w sektorach motoryzacyjnym i elektronicznym oraz w łączeniu maszyn.

W wersji ze stali nierdzewnej system posiada zgodne z FDA materiały i łatwe w czyszczeniu powierzchnie spełniające standardy zastosowania w branżach Food & Packaging oraz Health & Care.

Wersja ESD posiada komponenty do zastosowania w obszarach narażony elektrostatycznie.

VarioFlow plus może być wyposażony w palety VarioFlow do transportowania produktów nie nadających się do spiętrzania lub takich, które ze względu na swoją geometrię nie są stabilne.

Przenośniki zaciskowe VarioFlow typu wedge przeznaczone są do stosowania wszędzie tam, gdzie produkty ze względu na formę są trudne do transportowania w pionie.

W Automationstechnik projektujemy linie produkcyjne oraz różnego rodzaju aplikacje dla przemysłu z wykorzystaniem modułowych i elastycznych rozwiązań opartych o systemy przenośników Bosch Rexroth. Systemy te sprawdzają się zarówno przy produkcji wysokoseryjnej z krótkimi czasami cykli, jak i przy wytwarzaniu małych partii o dużym zróżnicowaniu produktów.

Łatwe i szybkie projektowanie

  • Modułowość systemów w połączeniu z oprogramowaniem do planowania MTPro ułatwia planowanie i modernizację lub modyfikację istniejących linii produkcyjnych i wspomaga projektantów w całym procesie wdrażania.

Precyzja i prędkość

  • Systemy Bosch Rexroth z silnikami liniowymi umożliwiają uzyskanie wysokiej precyzji z powtarzalnością rzędu do ±0,01 mm i dużych przyspieszeń sięgających 4g.

Ergonomiczna konstrukcja

  • Dopasowanie stanowisk do operatorów uwzględniające wzrost pracowników i zachowanie idealnej odległości dostępu do narzędzi aż po rozwiązania dopasowane do indywidualnego pola widzenia i optymalizację oświetlenia.

Warunki środowiskowe

  • Rozwiązania spełniające wymogi FDA, sprawdzające się zarówno w pomieszczeniach czystych i suchych, strefach chronionych przed wyładowaniami elektrostatycznymi, jak i w trudnym środowisku.

Oszczędność energii

  • Silniki IE3 o wysokiej efektywności energetycznej, z funkcją start-stop.
  • Modułowe rozwiązania i narzędzia do planowania pozwalają uniknąć przewymiarowania i strat energii.

 

Ochrona przed ESD

  • Odpowiednie materiały i technologia łączenia pozwala wykorzystać materiały przewodzące lub rozpraszające ładunki gwarantujące ochronę całego systemu.
  • Ochrona przed uszkodzeniem produktów lub podzespołów wrażliwych na wyładowania elektrostatyczne i wiążące się z tym obniżenie kosztów.
  • Podzespoły ESD Bosch Rexroth spełniają wymogi dotyczące ochrony przyrządów elektrycznych przed elektrycznością statyczną (DIN EN 61340-5-1).

Pobierz materiały VarioFlow plus

Podstawowe dane techniczne

Wytrzymałość łańcucha na rozciąganie: do 1250 N

Prędkość przenoszenia: do 60 m/min (w opcji nawet do 100 m/min)

Szerokość łańcucha: 65/90/120/160/240/320 mm

Poziom hałasu: zwykle <70 dBA przy 30 m/min

Wersje: aluminium lub stal nierdzewna

 

 

Pobierz broszurę VarioFlow plus
Pobierz-pelen-katalog-VarioFlow-plus

Pobierz broszurę VarioFlow plus

Pobierz pełen katalog VarioFlow plus

VarioFlow plus Bosch Rexroth – system przenośników łańcuchowych łatwych w projektowaniu

System VarioFlow Bosch Rexroth w Showroom Automationstechnik

 

5/5 - (1 vote)