lewe logo
logo AT

Stanowiska Montażowe

Sukces przedsiebiorstw zależy nie tylko od „odchudzonej” produkcji typu lean i filozofii opartej na procesach „zero-waste”, ale także na ergonomicznie zaprojektowanych stanowiskach roboczych. Pozwalają one pracownikom wykonywać swoją pracę bez marnotrawienia zasobów firmy, wspierają łańcuch wartości w procesach produkcyjnych i zwiększają motywację pracowników.

W Automationstechnik projektujemy indywidualne stanowiska robocze i montażowe w oparciu o rozwiązania Bosch Rexroth. W projektach wykorzystujemy zarówno standardowe produkty Bosch Rexroth, jak i te niestandardowe, które umożliwiają stworzenie idealnego rozwiązania spełniającego oczekiwania klientów.

Dodatkowo stanowiska możemy wyposażyć w różne rodzaju akcesoria obejmujące oświetlenie stacji roboczych, źródła zasilania, systemy regulacji wysokości, pojemniki na narzędzia, a także elementy zapewniające ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi oraz obrotowe krzesła robocze.

Produkcja typu Lean

Stale rosnąca presja na obniżanie kosztów sprawia, że konieczne jest ciągłe zwiększanie wydajności w produkcji. Jednym z najważniejszych aspektów w tym zakresie jest wykrywanie i unikanie marnotrawstwa (Muda). Marnotrawstwo odnosi się do wszystkich etapów procesów, które nie przyczyniają się bezpośrednio do zwiększenia ich wartości. Stanowiska montażowe Bosch Rexroth projektowane zgodnie z koncepcją Lean Production ułatwiają ciągłe doskonalenia procesów produkcji (filozofia Kaizen).

Ergonomia miejsca pracy

Ergonomiczne stanowiska montażowe, ułatwiające pracę i dbające o zdrowie pracowników to:
zwiększona motywacja i satysfakcja z wykonywanej pracy, wyższa wydajność i jakość pracy, mniej nieobecności pracowników z powodu choroby.
Ergonomia zapewnia korzyści w postaci wyższej produktywności, zwiększonej efektywności i zdecydowanej przewagi nad konkurencją, zapewniając tym samym długotrwały sukces Twojej firmy.

Proste projektowanie dzięki oprogramowaniu MTPro

MTpro to bezpłatne, intuicyjne oprogramowanie do planowania systemów montażowych.Dzięki MRPro można w prosty sposób zwizualizować i zaprojektować optymalne pod względem ergonomicznym stanowiska robocze, uwzględniające m.in. wzrost operatorów, odległości, w jakich powinny znajdować się potrzebne elementy i narzędzia, a nawet optymalne pole widzenia. MTPro ułatwia cały proces projektowania, od wyboru i konfiguracji po zamawianie komponentów.

Fabryki Przyszłości

Naszym celem jest uwzględnienie wszystkich aspektów nowoczesnego, oszczędnego i skalowalnego projektu produkcyjnego. Wynikiem tego są całościowe rozwiązania, które spełniają wszystkie aspekty Przemysłu 4.0. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom i globalnej sieci, jesteśmy do dyspozycji naszych klientów w każdym miejscu na świecie.

Stanowiska montażowe ESD

Stanowiska Bosch Rexroth dostosowane są do pracy w warunkach, w których występują wyładowanie elektrostatyczne. Komponenty firmy Rexroth spełniają wymagania dotyczące ochrony ESDS (DIN EN 61340-5-1).

Zoptymalizowane obszary robocze

Zbędne ruchy operatorów nie dodają żadnej wartości dodanej w procesie produkcyjnym, marnotrawią jedynie czas i dodatkowo obciążają pracowników. Ergonomiczne rozmieszczenie wszystkich komponentów i narzędzi niezbędnych podczas montażu jest kluczowym elementem wydajnego stanowiska pracy. Powinny się one znajdować w dogodnej odległości od pracownika.

Stanowiska montażowe Bosch Rexroth – pobierz ulotkę

 

  • Zapoznaj się z 8 podstawowymi zasadami ergonomii przy planowaniu i projektowaniu efektywnych stanowisk pracy.
  • Sprawdź ofertę stanowisk montażowych ESD Bosch Rexroth.
  • Zobacz jak zaprojektować stanowisko montażowe skupiając się na pracowniku i wytwarzanym produkcie.
Stanowiska montażowe - pobierz katalog

Pobierz katalog

Mniej wysiłku, więcej efektu. Ergonomiczne stanowiska montażowe Bosch Rexroth

Modułowe stanowiska montażowe Bosch Rexroth

 

5/5 - (1 vote)